"Марш на концлагеристите Концлагерът Белене - 1949 - 1989 Сгрешили пред народа ний дойдохме във Те Ве О духа да обновим и устрема на новата епоха социализъм светъл да строим. припев Прелом, прелом в душите и сърцата, Със тоз лозунг създаваме блага В рудници дълбоко във земята, В стопанствата, сред житните нивя. С труд корав вината ще изкупим, С просвета своя дух ще възродим И като нови граждани ще встъпим В пътя на народа ни любим. И когато ний отново пак свободни Спечелиме народната любов, С устрем ще градим страната родна, Предвождана от вожда Димитров!""Всичко, което ви говорихме за социализма, все ... |