"Аз съм поет без име. Написала съм много стихове, за да чуя гласа на душата си, за да чуя гласа на душите ви. Познала съм любовта и смъртта едновременно и затова ги докосвам внимателно. Страхувам се да не изчезнат. Защото любовта е в началото, а смъртта в края на пътя и всички вървим по него, кой както може. Аз съм излязла от земята и ще се превърна на шепа пръст. Затова стиховете ми са здраво свързани с нея. Когато ми е студено, когато ви е студено, вземете късче красота и го сложете между дланите си. То ще ви дари с обич и светлина, която вдига щорите на мъртвия живот. Моята поезия е едно малко камъче в обувката, ... |
|
В "Котешка люлка" светът не свършва епично, светът свършва с глупост. Йона отдавна иска да напише книга за края на света. Това, което не подозира, е, че апокалипсисът ще го свари на първия ред. И още по-лошо за него - ще оцелее. Героят тръгва по следите на доктор Филикс Хоуникър, един от създателите на атомната бомба, който без никой да подозира, е сътворил и лед 9 - вещество, способно да унищожи цялата планета. Единствените пазители на тайната и на опасния елемент са трите му объркани и ексцентрични деца, с които писателят Йона се среща на малък карибски остров, управляван от откачен диктатор. Великият ... |
|
Книгата е част от колекцията "Съвременна българска проза" на издателство "Лексикон". ... Всеки човек поне малко обича себе си. Така и трябва да бъде, стига да не е самовлюбен егоцентрик. В днешно време обаче често възниква един въпрос: възможно ли е да обичаш себе си, а да мразиш тялото си? Ако според религиите ние съществуваме и извън телата си, то тук и сега, уви, тялото е съседът, който ни съдържа. А нашата личност дали се напасва спрямо формата на този съсъд? Възможно ли е да обичаш себе си и да мразиш тялото си? Проблемът с тялото пълни рубриките на всякакви медии: то не е лечебен глад, то не е ... |
|
Подобно на гигантска хищна птица китоловният кораб се носел бавно към западното крайбрежие на Южна Америка, като преминавал на зигзаг от единия край на морето, обитавано от китове, най-ценния източник на китова мас, до другия. Такъв именно бил Тихият океан през 1820 г. - обширно поле от топлокръвни хранилища на мас, известни като кашалоти. Ловът на най-големите зъбати китове в света не бил лесна работа. Смелите мъже трябвало да се спуснат от кораба, да гребат бързо до своята плячка, да я улучат с харпуните си, след това да опитат да я убият с помощта на риболовно копие. Шейсеттонното същество можело да унищожи лодката ... |
|
Следват резултати с по-слабо съвпадение на търсеното: |
Под редакцията на Жан-Франсоа Мармион. ... Възможен ли е свят без глупаци? Всъщност не. Глупостта, оказва се, е универсално явление. Всички я търпим в ежедневния си живот. Срещаме високопоставени глупаци, невежи идиоти, недодялани простаци, автентични тъпаци, войнствени загубеняци, самонадеяни малоумници, образовани имбецили... Няма граници за човешката глупост. Нещо повече: всички ние в един или друг случай сме постъпвали глупаво. Можем обаче да се опитаме да дефинираме човешката глупост. Може би ако разберем нейната природа, по-успешно ще се преборим с нея. Именно такава е целта на настоящата книга. Психолози, ... |
|
Една смешна книга, съставена от Мартин Христов и съдържаща лафовете, изръсени от неговия син Марти по тайниците на детството. Ето и някои от най-умните глупости на Марти: "(В седем сутринта нахлува в стаята ни) – Тати, ставай! Времето започна!..." "Мамо, знаеш ли защо плачат бебетата? Защо? Защото са родени..." "Мамо, зелени са твоите очи... Хайде, отиди да светиш в тъмното..." "Тате, това е борина... Има в нея сълзи... Когато ни няма, тя плаче за нас..." "Татко, ние с теб сме баща и син – аз съм бащата, ти си синът". "Тате, кучето Димчо говори на лаешки език...& ... |
|
Първа книга от поредицата "Красиво безрасъдство" от Л. Дж. Шен. ... След самостоятелните романи "Крадецът на целувки" и "В случай на чудо", които пожънаха голям успех, издателство "Сиела" представя "Красиво безразсъдство", която дава началото на трилогия."Пен: "Живея за отмъщението си. Четири години страдам заради това, което Дария Фолоухил ми причини, и сърцето ми вече е само лед. Взех си първата ѝ целувка. Тя взе единственото, което обичах. Бях беден. Тя богата. Сега обаче съм най-бляскавият проект на родителите ѝ. Живея в къщата ѝ и мога да ... |
|
Нек'ви тъпотии, глупости, простотии е дебютната книга на Васил Русев - Чайката, една от емблематичните фигури на Българския ъндърграунд. В последните три години той активно пише за Пощенска кутия за приказки, като текстът му Отворено писмо от отворените органи на Васил Русев до самия него стана едно от най-гледаните видеа в канала на кутията. Много смях и и усмивки ви очакват, четейки страниците на този сборник."Тези писания със спорни литературни качества бяха създавани полека - лека последните две години и когато броят им набъбна достатъчно, взех че ги събрах у те това книжле. Една част от тях са писани по ... |
|
Алберт Айнщайн (1879 - 1955), носител на Нобелова награда за физика, е признат за най-влиятелния учен на ХХ век. Блестящ интелектуалец с афористична мисъл, ангажиран с редица обществени каузи, той още приживе се превръща в мит. Айнщайн е едно от най-разпознаваемите лица в цял свят, а името му - синоним на гений."Две неща са безкрайни: вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен.""Ако фактите не подкрепят теорията, променете фактите.""В каква жалка епоха живеем, щом е по-лесно да разцепим атома, отколкото да разбием предразсъдък.""Никога не мисля за бъдещето - то така ... |
|
Весели разкази. ... Веселото в тези разкази е малко тъжно. Боде понякога, приболва. Но нали казват, че болката може да е и лечебна - означава, че ако е имало рана, тя вече заздравява. А може и да не е така. Човек има право да вярва на глупостта на другите и да я нарича мъдрост. Свободен е да избира и да предпочита само своята собствена глупост, като по този начин доказва самобитността си. В развитите държави това се нарича "Право да бъдеш сам" - Right to be let alone. Имаш ли себе си, имаш всичко. Написаното тук ще ви помогне да се съхраните и, надявам се, да се посмеете. Ако това не е едно и също. Всички ... |
|
Сложи край на самосаботажа и заживей на максимални обороти. Вдъхновението, мотивацията, страстта и всичко останало, което търсите в живота, зависят от вас. Така е било в миналото, така е сега, така ще бъде и в бъдеще. Гари Джон Бишъп предлага безкомпромисен наръчник за преодоляване на циклите на самосаботаж, в които изпадаме, за да получим онова, което искаме от живота. В Unfu*k Yourself той ни каза, че е време да престанем да се оправдаваме - да признаем и поемем отговорност за негативния вътрешен монолог, който ни пречи да вървим напред. Тук той надгражда това послание. Бишъп обяснява, че нашите разрушителни цикли ... |
|
Книгата съдържа сатирата "Възхвала на глупостта" и биографичния роман "Еразъм Ротердамски"и е част от поредицата луксозни издания "Божествен дух" на издателство "Захарий Стоянов"."Който не може да бъде Еразъм, желае да бъде епискот". Тази мисъл на Лабрюйер е по-дълбока, отколкото изглежда на пръв поглед. Тук не става дума само за двата пътя на човешката амбиция, които най-често взаимно се изключват, нито за това, че бездарните творци предпочитат да бъдат администратори. Великият характеролог и есеист очевидно е искал да каже нещо повече: в името на голямата задача на ... |